عنوان : معروفترین خطاها در دنیای اینترنت
توضیحات :

هنگام استفاده از اینترنت حتما بارها و بارها با خطاهایی مانند خطای 404 ،403 ،500 و ... مواجه شده اید. اما آیا میدانید که هر یک از این خطاها چه معنایی دارند و به چه دلیلی رخ میدهند؟

خطا 500 : خطا 500 که Error Server Internal نام دارد یکی از معروفترین خطاهایی است که بازدیدکنندگان از وبسایتها ممکن است با آن مواجه شوند. همانطور که از نام آن مشخص است این خطا زمانی رخ میدهد که سرور وب دچار مشکلات درونی همچون overloading شود. 

خطا 404 : این خطا با عبارت Found Not شناخته میشود. معمولا در مواقعی رخ میدهد که دامنه وبسایتی حذف شده باشد و یا اینکه لینکی از آن پاک شده باشد یا لینکی به صورت اشتباه در سایت وجود داشته باشد که اصلا در واقعیت وجود ندارد یا اینکه کاربر آدرس وبسایت را اشتباه تایپ کرده باشد.

خطا 403 : این خطا که به عنوان Forbidde شناخته میشود در شرایطی رخ میدهد که کاربری بخواهد به وبسایتی ممنوعه و یا دایرکتوری ممنوعهای از یک وبسایت دسترسی داشته باشد. در ضمن آدرسهایی که برای IP خاص بلاک میشوند ( در واقع برای یک منطقه خاص فیلتر میشوند) هم برای دسترسی به آن وبسایت با این خطا مواجه خواهند شد. نمونه بازر این خطا را برای دسترسی به سرویس google with startup میتوان نام برد که یک ماه بعد از ارائه این سرویس از سمت گوگل، برای آی پی های ایرانی مسدود شد. 

خطا 502 : این خطا که با عنوان Overloaded Temporarily Service شناخته میشود در مواقعی رخ میدهد که سرور با ازدحام مواجه شود. جدا از مواقعی که واقعا ترافیک وبسایت افزایش می یابد (مانند زمان انتخاب واحد دانشگاه) برخی مواقع سرور وبسایت با حمالتی مانند DOS و DDOS مواجه میشود که به صورت جعلی ترافیک فوق العاده زیادی را به سمت وب سایت هدایت میکند و باعث میشود این مشکل به وجود بیاید. این خطا معمولا با پایین آمدن ترافیک ورودی به وبسایت حل میشود البته اگر حمله ای در کار نباشد!

خطای 503 : این خطا که Unavailable Service نام دارد در دسترس نبودن سرویس را نشان میدهد. معمولا در شرایطی که ترافیک ورودی به وبسایت از حد توان سرور آن بیشتر باشد و یا اینکه سرور آن به اصطلاح Down شده باشد رخ میدهد.


ارتباطات مردمی 2021

سامانه خدمات تلفن همراه 9990

خدمات تلفن همراه از طریق تلفن ثابت 09129990

سامانه ثبت خرابی تلفن ثابت 20117

پرداخت قبوض تلفن 2000

کلیه حقـوق محفوظ و متعلـق به شرکت مخابرات ایران منطقه خراسان رضوی

آدرس : مشهد - خیابان امام خمینی - ساختمان مرکزی مخابرات منطقه خراسان رضوی - صندوق پستی 333-91735

تلفنخانه : 38111

فکس: 38112525 051

تست سرعت