عنوان : نحوه ی انجام ریست مرورگر
توضیحات :

 نویسنده : سرکار خانم مهندس واعظ زاده _ کارشناس پشتیبانی2020

 شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مرورگر بیش از اندازه سنگین شده و یا می خواهید اگر کسی از مرورگر شما استفاده کرد متوجه سابقه ی جستجوی شما نشود. اگر برنامه‌ها یا افزونه‌هایی که نصب کردیده‌اید تنظیماتتان را بدون اطلاع شما تغییر دادند، ممکن است لازم باشد این کار را انجام دهید.البته نشانک‌ها و گذرواژه‌های ذخیره‌شده شما پاک نمی‌شوند یا تغییر نمی‌کنند و این مراحل باعث بازنشانی کامل نمی‌شوند. برای مثال، برخی از تنظیمات مانند قلم‌ها یا دسترس ‌پذیری حذف نمی‌شوند.

1.ریست مرورگر Mozilla Firefox

برای انجام این کار از سربرگ بالا به قسمت Help و از آن نیز وارد بخش Troubleshooting Information شوید:

se7tWEtZBd 

روی گزینه Reset Firefox کلیک کنید.

l14meyxfXw

با انتخاب این گزینه در فایرفاکس تمامی تاریخچه مرورگر ، extensions، افزونه ها، تاریخچه موتور های جستجو گر ، تنظیمات، سایت ها، کوکی ها و تم هایی که روی فایرفاکس شما نصب شده است پاک می شوند.

2. ریست مرورگرgoogle chrome

در سمت راست و بالا، سه نقطه یا سه خط بیانگر منوی Option می باشد و پس از کلیک بر روی این آیکون، بر روی گزینه تنظیمات یا Setting کلیک نمایید.

Xg9qJln6Tc

حال پنجره جدیدی نمایش داده می شود که باید آن را به سمت پایین اسکرول کنید تا به عبارت تنظیمات پیشرفته یا  advance برسید. روی این گزینه کلیک نمایید تا Option جدید در اختیارتان قرار بگیرد.

SW8MCK8PRg

در اینجا باید روی گزینه  Reset browser settings کلیک کنید و در نهایت روی reset مطابق عکس زیر کلیک کنید تا عملیات ریست شدن به خوبی انجام شود.

GV72uXjXtB

3.ریست مرورگر Internet explorer یا IE

برنامه IE نیز مانند دوبرنامه قبلی از این ویژگی برخوردار است ولی تنها در IE های ورژن بالا این کار صورت پذیر است. برای این کار از سربرگ TOOLS وارد قسمت Internet Options شوید.

mufc3FDOeH 

در پنجره باز شده وارد تب آخر (Advanced) شوید . در بخش پایین پنجره روی گزینه Reset کلیک کنید.

75H6RQsfgX

بعد از زدن این گزینه پنجره جدیدی باز می شود که که به شما اخطار می دهد که در صورت تایید این مشخصات از روی IE شما پاک می شود. بررسی کنید در که اطلاعاتی که به آن نیاز دارید پاک نشود یا قبل از آن از اطلاعات Back up یا نسخه پشتیبان بگیرید.

7o0JyPRogg

بعدا از انجام کارهای بالا برای اعمال تغییرات باید سیستم خود ریستارت کنید.

4.ریست مرورگر Safari

مرورگر اپل یا همان سافاری گزینه ای مبنی بر Reset مانند دیگر مرورگر ها ندارد. با Reset کردن این مرورگر تنها تاریخچه مرور شما در اینترنت پاک می شود و باقی تنظیمات سر جای خود می مانند. برای انجام این کار از بخش Menu و روی قسمت Reset Safari کلیک کنید.


ارتباطات مردمی 2021

سامانه خدمات تلفن همراه 9990

خدمات تلفن همراه از طریق تلفن ثابت 09129990

سامانه ثبت خرابی تلفن ثابت 20117

پرداخت قبوض تلفن 2000

کلیه حقـوق محفوظ و متعلـق به شرکت مخابرات ایران منطقه خراسان رضوی

آدرس : مشهد - خیابان امام خمینی - ساختمان مرکزی مخابرات منطقه خراسان رضوی - صندوق پستی 333-91735

تلفنخانه : 38111

فکس: 38112525 051

تست سرعت